Skip to content

Do kiedy trzeba aktywować bon turystyczny, aby nie przepadł?

Świadczenie wychowawcze jest formą wsparcia socjalnego w postaci bonu wychowawczego na każde dziecko. Bon wydawany jest w wysokości 500 zł na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub świadczenie wychowawcze Rodzina 500+. Otrzymują go również osoby, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł.

W przypadku dziecka z niepełnosprawnością wsparcie to jest dwukrotnie wyższe i wynosi 1 000 zł.

Prawo do niego mają również dzieci urodzone po uruchomieniu programu. Prawo do świadczenia wychowawczego mają wszystkie dzieci, na które prawo zostanie przyznane do końca grudnia 2021 r.

Istnieje możliwość wykorzystania bonu w częściach. Nie jest to jednak warunek obowiązkowy. Środki można przeznaczyć na różne cele, a stan środków sprawdzić na swoim profilu na platformie PUE.

Bon turystyczny aktywacja na platformie PUE ZUS, gdzie można założyć konto za pomocą Profilu Zaufanego lub bankowości elektronicznej. Po aktywacji bonu w systemie otrzymuje się kod, za pomocą którego można opłacać podmioty turystyczne. Płatność dodatkowo potwierdzana jest jednorazowym kodem autoryzacyjnym wysyłanym SMS-em.

Można go również aktywować poprzez urządzenie mobilne, skanując kod QR i wpisując 16-cyfrowy kod aktywacyjny, który pojawia się na wyświetlaczu po zeskanowaniu.

3 komentarze

 1. Ula
  30 czerwca 2022 @ 15:34

  Ja osobiście cieszę się, że aktywacja bonów podróżnych idzie w tym kierunku. Uważam, że jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż pozwolenie ludziom na korzystanie z nich w dowolnym momencie.

 2. Jacek
  30 czerwca 2022 @ 15:34

  Jak wiecie, zawsze dbam o najlepszy interes firmy i jej pracowników. A wiadomo, że ten nowy plan pomoże nam wszystkim zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie.

 3. Lucek
  30 czerwca 2022 @ 15:35

  Ja osobiście cieszę się, że aktywacja bonu turystycznego idzie w tym kierunku.

  Myślę, że ważne jest, aby wiedzieć, że nie jest to tylko prosta kwestia wiedzy technicznej. Chodzi również o umiejętność szybkiego dostosowania się do zmieniających się okoliczności i zrozumienia, co będzie miało największy wpływ na naszych użytkowników. Jestem bardzo podekscytowany, aby zobaczyć, jak to się potoczy.

Dodaj komentarz