Skip to content

Miłość i seks na północy: recenzja książki “Szwedzka sztuka kochania”

Niedawno ukazała się książka “Szwedzka sztuka kochania”, która odbiła się szerokim echem. Książka przyciągnęła znaczną uwagę zarówno czytelników, jak i krytyków.

Stała się bestsellerem w Szwecji, a także została przetłumaczona na kilka innych języków, w tym angielski. Idee autora zainspirowały wiele osób, a on sam otrzymał liczne nagrody za swoją pracę.

Szwedzka sztuka kochania została pochwalona za swoje proste podejście, które podkreśla miłość do siebie jako środek do poprawy relacji z innymi. Przekonuje również, że okazując sobie łaskę, będziesz w stanie okazać ją również innym.

Krytycy stwierdzili, że książka nie jest przydatna dla wszystkich i nie dostarcza wystarczająco dużo praktycznych porad dla tych, którzy szukają konkretnych rozwiązań swoich problemów.

W “Szwedzkiej sztuce kochania” znajdziesz ekscytujące historie ludzi, którzy postanowili żyć w inny sposób niż większość ludzi. Postanowili zerwać z konwencją lub poeksperymentować z czymś nowym. Niektórzy postanowili w ogóle się nie ustatkować lub nie dzielić życia tylko z jedną osobą; inni zdecydowali się na otwarty związek, w którym dopuszcza się innych partnerów poza głównym związkiem bez uprawiania seksu.

Autorka stwierdza, że “tajny świat jest dyskretny i unika konfrontacji.” Oznacza to, że bohaterowie zwykle bardzo uważają, by nie zdenerwować się nawzajem, nawet jeśli znajdują się w sytuacji, w której normalnie nie mieliby problemu z konfrontacją. Na przykład, gdy nieświadoma para heteroseksualna porusza się zbyt wysoko w lesie (gdzie lubią gromadzić się pary homoseksualne), pary homoseksualne przesuną się jeszcze wyżej, aby nie urazić pary heteroseksualnej. Używa tego przykładu, aby pokazać, jak wrażliwi są ludzie w swojej społeczności.

“Szwedzka sztuka kochania” Katarzyny Tubylewicz to pełna pasji, głęboko osobista relacja o tym, co znaczy być kobietą w Polsce i jaką rolę w jej życiu odgrywa seks.

Tubylewicz uświadamia, że w Polsce zbyt rzadko toczy się poważna i otwarta rozmowa o uczuciach, o wzajemnych relacjach, pokazuje, jak bardzo jesteśmy zakuci w kajdany konserwatywnej narracji. Udowadnia, że miłość i erotyka należą do najważniejszych życiowych doświadczeń.

Szwedzka sztuka kochania to nie tylko ciekawa lektura, ale także edukacja na temat tego, jak bardzo różni się sposób myślenia o seksie w poszczególnych kulturach. To lektura, która może głęboko zmienić sposób myślenia o seksie…

3 komentarze

 1. Jola
  5 sierpnia 2022 @ 15:30

  Chciałabym zdobyć tę pozycję, aby zgłębić tajniki seksu. Chętnie dowiem się jak to jest na północy, jak wyglądają relacje seksualne. Chcę się czegoś nowego nauczyć z tej książki.

 2. Ivan
  5 sierpnia 2022 @ 15:35

  Jestem w Polsce od półtora miesiąca i staram się dowiedzieć, jak wygląda tutaj seks. Próbowałem korzystać z usług na stronie https://sexnatelefon.com.pl którą polecił mi znajomy Polak i jestem zadowolony z sexu w Polsce.

 3. Danuta
  5 sierpnia 2022 @ 15:37

  Nie słyszałam wiele o seksie na Północy, ale wiem, że na północy jest zupełnie inaczej. Seks jest o wiele bardziej swobodny i nie dotyczy tylko małżeństw.

Dodaj komentarz